MENU x
Dobrovolnický program KHNP v regionu

Dobrovolnický program KHNP v regionu

červen 2019

Ve středu 19. června odstartuje dobrovolnický program jihokorejské firmy KHNP v Moravském Krumlově.

Skupina třiceti devíti dobrovolníků z Jižní Koreje složená z vysokoškolských studentů a zaměstnanců firem KHNP, KEPCO E&C, KEPCO KPS, KEPCO NF, DAEWOO E&C a DOOSAN (EPC BG) přijede do České republiky, aby zde strávili druhou polovinu června při dobrovolnických aktivitách. Se svými programy navštíví vedle základních škol v Moravském Krumlově, také dvě základní školy v Třebíči a školu v Okříškách a Ivančicích. Manuálně i finančně pomohou také v Nemocnici Třebíč. I tam připraví kulturní program. Jihokorejská firma KHNP patří mezi potenciální dodavatele výstavby nových jaderných bloků v České republice. Třetím rokem v regionu Jaderné elektrárny Dukovany organizuje dobrovolnický program. Letos své aktivity v rámci budování dobrých vztahů a navazování přátelství rozšířili z Vysočiny také na jižní Moravu.

Vzájemné představení české a korejské kultury

Jihokorejští dobrovolníci připraví pro děti z Moravského Krumlova ve středu 19. června na nádvoří místního zámku stánky s nejrůznějšími aktivitami. Děti se seznámí s korejskou kulturou, procvičí si angličtinu a také si ve skupinkách zahrají společné hry.  V pravé poledne přijede dobrovolnické dny oficiálně zahájit generální ředitel jihokorejské firmy KHNP Chung Jae-hoon.  Ve čtvrtek 20. června se na korejský kulturní program může těšit široká veřejnost. Návštěvníci si vyzkouší tradiční korejský oděv hanbok, poslechnou si korejskou hudbu a vychutnají si ukázky taekwondo. Zahrají si také tradiční korejské venkovní hry.

Ochutnají korejské jídlo a zahrají si korejské hry

Další dny stráví dobrovolníci na základní škole a v dětském domově v Ivančicích. Tamní děti si vyzkouší tradiční korejskou hru jegi. Ta jee považována za originální verzi západní hry hackysack. Jegi je něco jako badmintonový košíček. Je vyroben z mince a z tradičního korejského papíru. Hráči kopou jegi do vzduchu a snaží se ho udržet ve vzduchu co nejdéle. A na řadu přijde i společné vaření. Výsledkem bude hotteok, což je korejská palačinka naplněná sladkou směsí, která může obsahovat hnědý cukr, med, nasekané arašídy a skořici.

Děti si v Třebíči a Okříškách postaví solární autíčko

Z jižní Moravy se poté skupina jihokorejských dobrovolníků přesune do Třebíče. Pro děti z třebíčských základních škol Benešova, Na Kopcích a také pro třídy základní školy v Okříškách mají připravený vzdělávací program. Nejen, že si děti procvičí angličtinu, ale také se seznámí s ekologicky šetrnou energetikou. V praktické části budou stavět solární autíčko.

Manuální pomoc a materiální podpora

Korejští dobrovolníci stejně jako vloni, tak i letos také pomohou s údržbou vybraných prostor a přivezou i materiální pomoc jednotlivým organizacím. Například v areálu třebíčské nemocnici je čekají zahradnické práce a v Moravském Krumlově úklidové práce veřejného prostranství.

 

 

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany