MENU x
Korejci přivezou dobrovolnickou pomoc i finanční příspěvky

Korejci přivezou dobrovolnickou pomoc i finanční příspěvky

srpen 2018

V pondělí 6. srpna přijelo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je jednou z potenciálních firem výstavby nového jaderného bloku v České republice, do Třebíče.

Od 8. srpna budou pomáhat jako dobrovolníci v neziskové organizaci Střed, Barevný svět na Okružní ulici v Třebíči a v Domově pro seniory na Koutkově ulici v Třebíči. Ruce k dílu přiložili také při úklidu na hokejovém stadionu SK Horácká Slavie a na hřišti Fotbalové školy Třebíč. Korejští dobrovolníci se pustí do oprav a malování plotů, branek a dalšího vybavení. Na hokejovém stadionu budou čistit okna. „Jsme velmi rádi za pomoc na stadionu a také za finanční příspěvek, za který jsme mohli pořídit nové hokejky pro mládež,“ hodnotí Daniel Šlapák z SK Horácké Slavie Třebíč. Pro mladé fotbalisty z Fotbalové školy připravili Korejci zábavně-vzdělávací vědecký program zaměřeny na techniku. Ten se uskuteční v ekotechnickém centru Alternátor 9. a 10. srpna od 16.30 do 18.30.

„Jeden z cílů dobrovolnického programu, a to nejvíce oceňuji, je to, že blíže poznáme mladé lidi z Jižní Koreje. V případě, že korejská KHNP uspěje v tendru na výstavbu nového zdroje v Dukovanech, budou odstraněny jakékoliv bariéry a obavy po všech stránkách, zvláště té lidské,“ komentuje Vítězslav Jonáš, předseda Energetického Třebíčska. Právě naše sdružení

stojí za tím, že korejský dobrovolnický program je v regionu už po druhé. Zanechává dobré vztahy, ale i materiální a finanční pomoc neziskovkám a sportovním klubům mládeže. Letošního dobrovolnického korejského programu se  rozhodly zúčastnit i firmy z Třebíčska, kteří jsou našimi členy, jako je I&C Energo, Nuvia, MICo, TES.

Představí korejské národní jídlo a také kulturu

Pro klienty organizace Barevný svět a pro seniory v pečovatelském domě připravují ukázky korejské kuchyně. Ti si vychutnají národní korejské jídlo Bibimbap, což je miska vařené rýže a na ní jsou naskládané kousky zeleniny, a také korejské palačinky Hotteok plněné medem, skořicí a arašídy. Zároveň předvedou ukázky drobných řemesel.

Energetický korejský festival plný energie a chutí

Vyvrcholením dobrovolnického programu bude Energetický korejský festival ve čtvrtek 16. srpna.  V 15 hodin začne na hřišti v Borovině (Třebíč) přátelský česko-korejský fotbalový zápas mládeže. Poté bude připraven závěrečný festival s ukázkami korejské kultury a také korejské jídlo, které budou moci návštěvníci ochutnat.

Dobrovolnický program v regionu Dukovan už podruhé

Studenti z korejských univerzit se zapojili do dobrovolnických aktivit ve dvanácti vybraných institucí sociálních služeb v Kraji Vysočina už vloni v srpnu. Vedle hmotné pomoci připravili také program pro seniory i mentálně hendikepované. Dobročinný projekt vyvrcholil vloni odhalením velkoplošné 20 metrů dlouhé nástěnné malby na zrekonstruované zdi Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou.

Dobrovolnický program byl podpořen korejskou KHNP, která je jednou z potenciálních firem výstavby jádra v České republice. Mají zájem o vytvoření úzké spolupráce s regionem Jaderné elektrárny Dukovany.

 

 

 

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany