MENU x
Kulatý stůl zhodnotí demografický vývoj na Třebíčsku

Kulatý stůl zhodnotí demografický vývoj na Třebíčsku

září 2018

Na otázky jak se proměnil demografický vývoj na Třebíčsku za posledních 15 let a jak k tomu přispěla Jaderná elektrárna Dukovany odpoví kulatý stůl ve středu 12. září v Třebíči od 9 do 11 hod (zasedací místnost  A 043, budova městského úřadu, Masarykovo nám. 116/6).

„Město Třebíč se dlouhodobě potýká s odlivem lidí. Při důkladném zkoumání a procházení demografických údajů jsem zjistili, že lidé z Třebíče sice odcházejí, ale stěhují se na vesnice a v regionu tak zůstávají. Na kulatém stole představíme konkrétní čísla z celého Třebíčska,“ vysvětluje Pavel Pacal, vedoucí incomingového týmu projektu Třebíč žije!

O dopadech na region z pohledu demografie a také zaměstnanosti bude hovořit předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš. Zamyslí se také nad tím, jestli Třebíčsko zůstane jaderným regionem i do budoucna a jak to ovlivní životy obyvatel, firem a vesnic i měst.

Dalším vystupujícím bude David Hána z Univerzity Karlovy, který představí scénáře budoucího vývoje regionu podle vývoje Jaderné elektrárny Dukovany. Zaměří se na dvě varianty, tedy na výstavbu nových bloků a náhradu současných jaderných bloků a na variantu smutnější, tedy na ukončení provozu jaderné elektrárny. Na obě varianty se musí region připravit.

           

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany