MENU x
Spolupráce s Jihočechy na rozvoji jádra

Spolupráce s Jihočechy na rozvoji jádra

listopad 2021

V polovině října podepsal předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš v Senátu memorandum o spolupráci s předsedou České jaderné asociace Tomášem Kovalovským.

Podle Vítězslava Jonáše nadešel čas spolupráce na rozvoji jádra nejen v Dukovanech, ale i v Temelíně. „Dnes již není pochyb, že Dukovany mají přednost ve výstavbě nového jaderného zdroje a takto je to i deklarováno v podepsaném memorandu. Spojení úsilí za nové jaderné bloky v Česku je nejen potřebné v naplnění Státní energetické koncepci, ale hlavně k zachování dlouhodobé výroby elektřiny pro energetickou bezpečnost České republiky.“

Zatímco v Dukovanech výstavbou nového jaderného bloku bude zajištěna jen částečná náhrada dosluhujících bloků, v Temelíně nové jaderné bloky zajistí v budoucnu náhradu za odstavující uhelné elektrárny. „Není na co čekat, příprava a výstavba nových bloků je dlouhodobý proces a my přece chceme, abychom nadále byli ve výrobě elektřiny soběstační a ještě k tomu s bezemisním zdrojem,“ dodal Tomáš Kovalovský.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany