červenec 2017

V Temelíně bylo v noci na dnešek dokončeno zavážení paliva do reaktoru druhého bloku, který je podle plánu odstaven od 19. května. 

Celý článek
červenec 2017

Základní místo v energetickém mixu Česka by do budoucna měla mít jaderná energetika.

Celý článek
červen 2017

Investorem nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by měla být firma ČEZ, anebo stát. Počítají s tím tři varianty možného financování chystané výstavby, které byly vybrány na dnešním zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Dukovanech. 

Celý článek
červen 2017

Prezident Miloš Zeman dnes na závěr své návštěvy Kraje Vysočina navrhl, aby v bývalém uranovém dolu v Dolní Rožínce vzniklo úložiště vyhořelého paliva z českých jaderných elektráren.

Celý článek
červen 2017

Sněmovní hospodářský výbor žádá vládu, aby neprodleně a intenzivně začala připravovat výstavbu nových jaderných bloků v jaderných elektrárnách v Temelíně a Dukovanech.

Celý článek
květen 2017

Ve středu 24. května uspořádalo Energetické Třebíčsko kulatý stůl v Třebíči s korejskou KHNP.

Celý článek
květen 2017

Energetická společnost ČEZ zřizuje od 1. června novou divizi jaderná energetika.

Celý článek
duben 2017

Úložiště radioaktivních odpadů Richard, které leží nedaleko Litoměřic, projde v následujících pěti letech modernizací.

Celý článek
duben 2017

V Rožné na Žďársku po 60 letech definitivně skončila těžba uranové rudy. Důl, který byl v provozu jako poslední ve střední Evropě, je vytěžen.

Celý článek
duben 2017

V okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku stojí od dnešního dne vojenská technika. Zařízení pro odpalovaní raket, radar pro vyhledávání a zaměřování vzdušných cílů nebo komunikační systémy pro velení a řízení palby jsou součástí nácviku obrany elektrárny před případným pozemním i vzdušným teroristickým útokem.

Celý článek
Další články