Výzkum Západomoravské vysoké školy: Region podporuje jadernou energetiku, souhlasí s úložištěm
Autor: Západomoravská vysoká škola Třebíč
Třebíč - Dne 27. června 2014 se uskutečnil na Západomoravské vysoké škole v Třebíči seminář, jehož hlavním cílem bylo představit výsledky sociologického výzkumu, jejž realizovala vysoká škola ve spolupráci se sdružením Energetické Třebíčsko ve dnech 15. až 22. května v obcích lokality Horka (Budišov, Nárameč, Rudíkov, Vlčatín, Hodov, Rohy, Oslavička, Oslavice a Osové).
Celý článek
květen 2014
Třebíč/Praha - V pátek 23. května pořádá senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu seminář s názvem Ekonomické a sociální důsledky způsobené uzavřením velkého zdroje energie.
Celý článek
březen 2014
Třebíč/Brazílie - Brazílie má jedinou jadernou elektrárnu, jmenuje se Angra (Světluška). V současné době se staví 3. blok. Výstavba je důležitým ekonomickým impulsem pro region, vznikly nové pracovní příležitosti. Obdobná situace by mohla být v České republice při výstavbě 5. bloku v Dukovanech. Při návštěvě Brazílie se předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš zajímal o soužití občanů s jadernou elektrárnou Angra.
Celý článek
Energetické Třebíčsko se rozrostlo o další firmy. Přidávat se budou další
Energetické Třebíčsko se rozrostlo o nové členy. V únoru se ke sdružení přidala firma
Tedom, B-technik, Archatt, Výzkumný ústav jaderných elektráren a firma Kapucín. V současné době má Energetické Třebíčsko sedmnáct členů.
Celý článek
Socio-ekonomická studie o dopadech vývoje elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci
Třebíč - Socio-ekonomická studie s názvem Scénář budoucího vývoje mikroregionu Jaderné elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci 2013. Termín potvrdili na setkání v Praze předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš a vedoucí řešitelského týmu z Univerzity Karlovy doc. Martin Ouředníček. Zároveň se domluvili na spolupráci se Západomoravskou vysokou školou v Třebíči.
Celý článek
Energetické Třebíčsko předalo ministerstvu připomínky ke státní energetické koncepci
Třebíč/Praha - Na požadavek Energetického Třebíčska se uskutečnilo jednání na ministerstvu průmyslu a obchodu, kde zástupci z regionu předali osnovu studie Dlouhodobě udržitelná jaderná energetika v ČR, která řeší další provoz Jaderné elektrárny Dukovany. Připomínky a náměty této studie budou projednány a zapracovány v aktualizaci státní energetické koncepce.
Celý článek
Čestná medaile předána v Praze dukovanskému hasiči
Praha/Dukovany - Ve čtvrtek 24. října byly v prostorách Trojského zámku v Praze předány medaile Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR). Tato ocenění se uděluje u příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu. Čestná medaile byla udělena také těm, kteří se zasloužili o přijetí novely zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a jeho aplikaci v podmínkách krajských záchranných hasičských sborů.
Celý článek
V pátek 2. srpna podepsali zástupci Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a ČEZ, a.s., JE Dukovany memorandum o spolupráci, které vymezuje budoucnost vztahu mezi Skupinou ČEZ a kraji, na jejichž území se Jaderná elektrárna Dukovany nachází nebo zasahuje pásmem havarijního plánování.
Celý článek
 Rouchovany mají zájem o vybudování Návštěvnického centra hlubinného úložiště
V současné době se hledá vhodná lokalita pro umístění hlubinného úložiště vyhořelého paliva z jaderných elektráren. S tím je také spojeno hledání místa pro vznik návštěvnického centra. Předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš přednesl na radě Správy úložišť radioaktivního odpadů (SÚRAO) požadavek, aby návštěvnické centrum bylo umístěno v Rouchovanech. Zároveň pozval předsedu Správy úložišť radioaktivních odpadů Pavla Gebauera do Třebíče na společné jednání.
Celý článek
V Třebíči se jednalo o současné situaci české energetiky
Ve čtvrtek 25. července navštívil ředitel Sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR Pavel Gebauer třebíčskou teplárenskou společnosti TTS, zúčastnil se jednání Energetického Třebíčska o umístění návštěvnického centra hlubinného úložiště a v pátek 26. července navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany.
Celý článek
Další články