zdroj: parlamentnilisty.cz, 12. 9. 2018

Obce Dukovany a Poljarnyje Zori (Rusko) podepsaly 11. září 2018 memorandum o navázání partnerství. Obě obce spojuje to, že mají v sousedství jaderné elektrárny typu VVER-440, Kolsou JE a JE Dukovany.

Celý článek
zdroj: denik.cz, 5. května 2018

Bližší spolupráci se chystá navázat Třebíč s Ulsanem, sedmým největším městem v daleké Jižní Koreji. Starosta Pavel Janata říká, že Ulsan má s Třebíči společné to, že je v jeho blízkosti v provozu a navíc i ve výstavbě jaderná elektrárna.

Celý článek
zdroj: denik.cz, 4. 2. 2018

Pospěšte si, vzkazují vládě podporovatelé výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. Do Strakovy akademie poslali už druhou takzvanou Dukovanskou výzvu. „Rozhodněte bez dalších průtahů o investorském modelu, obchodním modelu a modelu financování,“ píší vládě.

Celý článek
zdroj: EURO, 19. 12. 2017

Od zrušení tendru na rozšíření Temelína se o výstavbě nových bloků v Česku mluví čím dál více a bylo učiněno několik důležitých kroků (například máme vládního zmocněnce a stálý výbor pro jadernou energetiku). Ta zásadní rozhodnutí se ale stále posouvají.

Celý článek
zdroj: oenergetice, 14. 12. 2017

Dne 12. prosince 2017 se ve společenských prostorách třebíčského hotelu ATOM uskutečnil „Kulatý stůl se společností ATMEA“. Hlavním tématem byla výstavba 5. bloku JE Dukovany. Organizátory akce byly společenství Energetické Třebíčsko, Okresní hospodářská komora Třebíč a OBK při JE Dukovany.

Celý článek
zdroj: E15, 12. 12. 2017

Projekt na stavbu nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany v Třebíči představila podnikatelům i zástupcům obcí společnost Atmea. Jde o společný podnik francouzské Areva a japonské Mitsubishi Heavy Industries (MHI). V regionu se tak představila čtvrtá z šesti firem, které o stavbu nových jaderných bloků v Česku předběžně projevily zájem.


Celý článek
zdroj: Blesk, 12. 12. 2017

Projekt na stavbu nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany dnes v Třebíči představila podnikatelům i zástupcům obcí společnost Atmea. Jde o společný podnik francouzské Arevy a japonské Mitsubishi Heavy Industries (MHI). V regionu se tak představila čtvrtá z šesti firem, které o stavbu nových jaderných bloků v ČR předběžně projevily zájem.

Celý článek
zdroj: Třebíčský deník, 3. 10. 2017

Lidé výstavbu bloku dukovanské elektrárny podporují. Stát ale postupuje velmi pomalu. Takový vzkaz zaslali vládě starostové i zástupci sdružení, kteří volají po tom, aby přípravy na stavbu pátého bloku jaderné elektrárny v Dukovanech nabraly rychlejší obrátky.

Celý článek
zdroj: tyden.cz, 20. 9. 2017

Technologie výstavby, ekonomické aspekty projektu a především důležitost pro budoucí rozvoj regionu. To byly hlavní body kulatého stolu na téma dostavby pátého bloku JE Dukovany, který v Třebíči uspořádalo sdružení Energetické Třebíčsko. Setkání se kromě prezidenta čínské společnosti China General Nuclear (CGN) zúčastnili také zástupci kraje a průmyslu.

Celý článek
zdroj: parlamentnilisty.cz, 12. 9. 2017

V úterý 19. září 2017 se v Třebíči uskuteční další ze série kulatých stolů se zájemci o dostavbu 5. bloku jaderné elektrárny Dukovany. Pozvání zástupců JE Dukovany a sdružení Energetické Třebíčsko tentokráte přijala čínská společnost China General Nuclear (CGN). O možnostech dostavby bude osobně jednat také prezident čínské společnosti Mr. Zhang Shanming.

Celý článek
Další články