Desítky studentů se zajímaly o budoucnost energetiky v Česku
listopad 2019

V úterý 26. listopadu se uskutečnila konference pro studenty Střední průmyslové školy Třebíč s názvem Perspektivy energetiky. Vznikla ze studentské iniciativy a měla za cíl odpovědět na to, co mladé zajímá. Škola proto pozvala ty nejpovolanější.

Celý článek
Výstavba nového jaderného bloku Dukovan by měla začít v roce 2029
listopad 2019

Další důležitý krok k zachování energetické soběstačnosti České republiky. Na druhém jednání ho učinili členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů. Uskutečnilo se v sídle Úřadu vlády. Vůbec poprvé zazněl harmonogram Dukovan II. Podle současných plánů by výstavba měla začít nejpozději v roce 2029. Jinak by podle společnosti ČEPS hrozilo riziko, že v roce 2040 by dodávkami elektrické energie nebyla pokryta spotřeba v 678 či dokonce až v 3 622 hodinách. To znamená, že by se významnou část roku musel odběr elektrické energie regulovat. Evropa totiž postupně tlumí uhelné zdroje. Musí se řešit nové, ty obnovitelné v České republice však celou spotřebu elektřiny nepokryjí.

Celý článek
Na konferenci Trendy evropské energetiky
listopad 2019

Konference s názvem Trendy evropské energetiky se uskutečnila na ministerstvu průmyslu a obchodu 19. listopadu 2019. Zúčastnil se jí předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.

Celý článek
Studenti se na Katolickém gymnáziu zajímali o jadernou energetiku
18. listopadu 2019

V pondělí 18. listopadu uspořádalo Energetické Třebíčsko další se série seminářů pro studenty na téma Je jádro perspektivní pro mladé? Na Katolickém gymnáziu v Třebíči studentům přednášel vysokoškolský pedagog z VUT Karel Katovský a výkonný ředitel společnosti Elektrárna Dukovany II Martin Uhlíř.

Celý článek
Jednání o obchvatu Ivančic a Jamolic
7. listopad 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se v Ivančicích uskutečnila schůzka se zástupci společnosti Elektrárna Dukovany II, hejtmanem Bohumilem Šimkem, Energetickým Třebíčskem a vedením města Ivančice na téma řešení dopravy při výstavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech. Ivančice a další obce na trase silnice II/394 a II/152 upozorňují, že už dnes je intenzita dopravy přes jejich území nadměrná.

Celý článek
Jaderný seminář pro Katolické gymnázium
říjen 2019

O perspektivě jaderné energetiky budou mluvit v Třebíči se studenty. 

Celý článek
O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku
28. října 2019

U příležitosti 28. října se na Hradě sešel předseda Energetického Třebíčská Vítězslav Jonáš, Richard Horký, předseda třebíčské hospodářské komory a zároveň předseda krajské komory s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

Celý článek
Speciální celostrana v Horáckých novinách
říjen 2019

Okresní hospodářská komora Třebíč, ale i zástupci měst a obcí nyní pozorně sledují přípravu výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech.  Ukázalo se, že když region táhne za jeden provaz a jeho zástupci předkládají jasné argumenty a usilují o společnou budoucnost, tak se snažení přetaví v konkrétní výsledek.

Celý článek
Dopis premiérovi, ministrovi a zmocněnci
říjen 2019

Poslali jsme dopis premiérovi, ministrovi Havlíčkovi a zmocněnci Mílovi. Celé znění i odpověď naleznete zde. 

Celý článek
ČEZ intenzivně pracuje na přípravě dokumentace pro nový zdroj
11. října 2019

V pátek 11. října se uskutečnilo na Jaderné elektrárně Dukovany setkání na téma Nový jaderný zdroj. Generální ředitel EDU II Petr Závodský se svým týmem informoval starosty nejen o procesu EIA, ale také představil další navazující kroky a odpovídal starostům na jejich dotazy.

Celý článek
Další články