Valná hromada Energetického Třebíčska
leden 2023

Valná hromada Energetického Třebíčska se koná ve čtvrtek 2. února 2023 v hotelu Atom (Třebíč) od 10 do 13 hodin za účasti ministra průmyslu Jozefa Síkely.

Celý článek
Setkali jsme se s Radou Energoregionu 2020
leden 2023

V úterý 10. ledna se předseda V. Jonáš zúčastnil zasedání Rady Energoregionu v Náměšti nad Oslavou. 

Celý článek
Radostné Vánoce a hezký nový rok 2023
prosinec 2022

Přejeme vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce hodně osobních a pracovních úspěchů. Členům a partnerům děkujeme za přízeň a spolupráci. Těšíme se na další pokračování a na práci v roce 2023. 

 Vítězslav Jonáš, předseda 

 

Celý článek
Jaderná akademie již po třetí!
8. prosince 2022

Jaderná akademie je online seminář, na kterém se setkávají učitelé základních a středních škol s odborníky jaderné energetiky. Letos v předvánočním čase přilákala Jaderná akademie přes 50 učitelů z celé ČR, od Sokolova přes Brno až po Ostravu.

Celý článek
Pracovní setkání s ministrem průmyslu a obchodu
6. prosince 2022

Budoucnost jaderné energetiky, rozvoj regionu, energetická soběstačnost a bezpečnost – to bylo téma jednání s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou v úterý 6. prosince.

Celý článek
V Maďarsku jsme se seznámili se suchým chlazením
listopad 2022

V první polovině listopadu se zástupci Energetického Třebíčska v čele s předsedou Vítězslavem Jonášem zúčastnili pracovní cesty do Maďarska. Cílem bylo seznámit se v elektrárně Mátra s technologií chlazení šetřící vodu, která by mohla být využita při výstavbě nových bloků v České republice.

Celý článek
Tři firmy podaly nabídky na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech
listopad 2022

Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s., (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela koncem listopadu 2022 nabídky od tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Jedná se o americko-kanadský Westinghouse, francouzskou EdF a korejskou společnost KHNP. Nyní proběhne ze strany EDU II analýza nabídek a následně jednání s uchazeči. Poté v polovině září příštího roku předloží uchazeči finální nabídky.

Celý článek
Vítězslav Jonáš: Jsem jaderný matador. Stavět nové jaderné bloky má smysl
listopad 2022

Vítězslav Jonáš stál u počátku české jaderné energetiky. Nikoliv jako jaderný specialista, ale jako dlouholetý starosta obce Dukovany, zastupitel Kraje Vysočina a také jako senátor. 

Celý článek
Starostové se sešli nad plánem vybudování cyklotrasy Třebíč-Dukovany
listopad 2022

Ve čtvrtek 3. listopadu se v dalešickém pivovaru sešli starostové obcí na budoucí cyklostezce mezi Třebíčí a Jadernou elektrárnou Dukovany. Pracovního jednání se za jadernou elektrárnu, která výstavbu cyklotras a cyklostezek v regionu podporuje od roku 2006, zúčastnil Jiří Bezděk.

Celý článek
Studenti se zajímali o své uplatnění při stavbě a provozu nového dukovanského bloku
listopad 2022

V úterý 1. listopadu uskutečnil na Střední průmyslové škole Třebíč seminář pro studenty oboru Energetika s názvem Jaderná energetika jako perspektivní obor pro mladé. Se studenty hovořil Martin Uhlíř ze společnosti ČEZ EDU II, Pavel Doležal z ČEZ Energoservis a Jan Kovalovský ze SÚRAO. 

Celý článek
Další články