4. 11. 2016

Ve čtvrtek 3. listopadu se na půdě poslanecké sněmovny konal seminář s názvem Plnění úkolů z Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky ČR v návaznosti na zajištění energetické bezpečnosti. Organizátorem bylo sdružení Energetické Třebíčsko a Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny. 

Celý článek
5. 9. 2016

V úterý 30. srpna se setkal vládním zmocněnec pro jadernou energetiku Ján Štuller se starosty a zástupci firem na zámku v Dukovanech. 

Celý článek
10. 8. 2016

V úterý  6. září  od 13 hod se uskuteční na zámku v Dukovanech kulatý stůl s názvem Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s Rosatomem.

Celý článek
16. 8. 2016

Dukovany – V úterý  30. srpna od 13 hod se uskuteční na zámku v Dukovanech setkání s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem. 

Celý článek
10.6. 2016

Třebíč/Praha -  Klíčovou roli ve výstavbě nových jaderných bloků v Dukovanech i v Temelíně bude hrát nový zmocněnec pro jadernou energetiku. Stane se jim Ján Štuller, musí ho ještě potvrdit vláda. 

Celý článek
Zasedala valná hromada Energetického Třebíčska
27.1. 2016

V pondělí 25. ledna zasedala valná hromada Energetického Třebíčska. Vedle členů se valné hromady zúčastnil také senátor Miloš Vystrčil a František Bradáč. 

Celý článek
Region vyzvedl základní kámen k 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Věnuje ho vládě
18.11. 2015

Třebíč/M. Krumlov -  Ve středu 18. listopadu byl vyzvednut a převezen kamenný kvádr o velikosti 1,5 m x 1,5 m z lesa u Jaderné elektrárny Dukovany do kamenolomu Kamenná. Vyzvednutí kamene se účastnili starostové z regionu a také zástupci firem.  Kámen bude osazen v blízkosti kapličky u obce Lipňany v prostoru, kde by měl blok stát. Svěcení kamene a jeho předání vládě se uskuteční na jaře při setkání rodáků vesnic Skryje, Heřmanice a Lipňany, zaniklých kvůli stavbě elektrárny.

Celý článek
Region připravuje základní kámen k 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Chce jej darovat Vládě České republiky
9.11. 2015

Třebíč/Praha -  Ve středu 18. listopadu bude v 10 hodin vyzvednut a převezen kamenný kvádr o velikosti 1,5 m x 1,5 m z lesa u Jaderné elektrárny Dukovany do kamenolomu Kamenná. Kameník jej pak opracuje do podoby kamene, který bude věnován regionem jako symbolický základní kámen pro výstavbu 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany. 

Celý článek
Dvouletý výzkum Univerzity Karlovy připravil možné scénáře vývoje regionu Jaderné elektrárny Dukovany
21.10. 2015

Třebíč/Praha -  Ve středu 21. října přednesli na třebíčské radnici výzkumníci z Univerzity Karlovy v Praze výsledky dvouletého socio-ekonomického výzkumu zástupcům firem a samospráv.  Díky novému vědeckému přístupu bylo možné z dat připravit možné budoucí scénáře života v regionu.

Celý článek
10.10. 2015

Jihlava/Třebíč – Ve středu 14. října přijede do Jihlavy a do Třebíče poslanecký Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj. 

Celý článek
Další články