Výstava šedesát let mírového využití jádra v Československu
14.9. 2015

Třebíč – Od 30. září bude k vidění v třebíčském hotelu Atom výstava, která připomene výročí šedesáti let jádra v Československu. Vstup na výstavu je volný, a to celý den.

Celý článek
Energetické Třebíčsko se intenzivně věnuje kontrole plnění Národního akčního plánu jaderné energetiky
červenec 2015

Vítězslav Jonáš se sešel se zákonodárci z širokého regionu Jaderné elektrárny Dukovany a projednával s nimi spolupráci ohledně kontroly plnění úkolů vyplývajících z Národního akčního plánu jaderné energetiky. Zjišťoval také na ministerstvu průmyslu a obchodu, jak pokračují práce na přípravě plněné zmíněného akčního plánu.

 

Celý článek
Pátý blok se v Dukovanech bude stavět, oznámil v elektrárně premiér Sobotka, ministři Babiš a Mládek
23.5. 2015
Třebíč - Na pozvání Energetického Třebíčska přijel v pátek 22. května do Jaderné elektrárny Dukovany ministr financí Andrej Babiš. Potvrdil jasné rozhodnutí Vlády ČR stavět nové jaderné bloky s tím, že prioritou budou Dukovany.
Celý článek
Třebíčská výzva - text
březen 2015
Účastnící konference Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas, pořádané dne 25.3. 2015 v Třebíči, si jsou vědomi závažnosti situace spojené s dlouhodobým využitím lokality JE Dukovany pro energetickou výrobu. Vnímají se znepokojením současnou situaci v české energetice a vyjadřují velké obavy, že pátý blok Jaderné elektrárny Dukovany nebude postaven včas. Tedy dříve, než budou současné bloky odstavovány.
Celý článek
Třebíčskou výzvu podepsali zástupci regionu, hejtman Běhounek i prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý
březen 2015
Třebíč – Ve středu 25. března na třebíčské konferenci s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? podepsali zástupci regionu, kteří představují téměř sto tisíc občanů,  a také firmy tzv. Třebíčskou výzvu, která je určena Vládě České republiky.
Celý článek
Energoregion 2020 podepsal dohodu o spolupráci s Energetickým Třebíčskem
březen 2015
Třebíč – Ve středu 25. března slavnostně podepsalo sdružení Energetické Třebíčsko a Energoregion 2020 dohodu o spolupráci při řešení budoucnosti regionu v souvislosti s výstavbou 5. bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. Stalo se tak před sto šedesáti účastníky třebíčské konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas?
Celý článek
Konference Umíme postavit pátý blok v Dukovanech včas?
avízo, 5.3. 2015
Třebíč - Ve středu 25. března se v Třebíči uskuteční konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? (hotel Atom, Velkomeziříčská 640/45, 674 01 Třebíč).
Celý článek
Energetické Třebíčsko a starostové podepsali memorandum o spolupráci v Bruselu
listopad 2014
Třebíč/Brusel - V úterý 18. listopadu podepsali zástupci regionu Jaderné elektrárny Dukovany a Energetické Třebíčsko s poslanci Evropského parlamentu Memorandum o vzájemné spolupráci a porozumění v oblasti české jaderné energetiky.
Celý článek
Starostové z okolí Jaderné elektrárny Dukovany budou jednat v Bruselu
listopad 2014
Třebíč/Brusel - V úterý 18. listopadu se předseda sdružení Energetické Třebíčsko a Zástupce jaderné regiony ČR Vítězslav Jonáš, předseda sdružení obcí Energoregion 2020 Vladimír Měrka, starosta Rouchovan Vladimír Černý a starosta Dukovan Miroslav Křišťál na pozvání europoslance Tomáše Zdechovského setkají v Evropském parlamentu s českými europoslanci. V programu je také setkání se Stálým zastoupením České republiky v Bruselu, návštěva Evropské komise a především jednání na Výboru regionů.
Celý článek
listopad 2014
Na podnět Energetického Třebíčska pořádá Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v úterý 25. listopadu od 13.30 ve sněmovně v Praze seminář na téma Možné socio-ekonomické dopady v případě ukončení provozu Jaderné elektrárny Dukovany aneb Proč je důležitá dostavba 5. bloku JE Dukovany.
Celý článek
Další články