Pozvánka na Společenský ples 2020
25. 1. 2020

Rádi tančíte a chcete si užít skvělou plesovou atmosféru? Potom nemůžete chybět na tradičním Společenském plese Okresní hospodářské komory Třebíč, Města Třebíče, Energetického Třebíčska a Nemocnice Třebíč, který se uskuteční v sobotu 25. ledna 2020 v Hotelu Atom v Třebíči.

Celý článek
Valná hromada
11. února 2020

Valná hromada se uskuteční 11. února za účasti ministra průmyslu. 

Celý článek
O české jaderné energetické v korejské televizi
prosinec 2019

Podívejte se na záběry korejské televize, která u nás v regionu natáčela na podzim 2019. 

Celý článek
prosinec 2019

Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné svátky.

Celý článek
Seminář Občanské bezpečnostní komise ve Valči
28. listopadu 2019

Občanská bezpečnostní komise při JE Dukovany (OBK) uspořádala ve čtvrtek 28. listopadu seminář zaměřený na hodnocení provozu elektrárny a také na její budoucnost. 

Celý článek
Desítky studentů se zajímaly o budoucnost energetiky v Česku
listopad 2019

V úterý 26. listopadu se uskutečnila konference pro studenty Střední průmyslové školy Třebíč s názvem Perspektivy energetiky. Vznikla ze studentské iniciativy a měla za cíl odpovědět na to, co mladé zajímá. Škola proto pozvala ty nejpovolanější.

Celý článek
Výstavba nového jaderného bloku Dukovan by měla začít v roce 2029
listopad 2019

Další důležitý krok k zachování energetické soběstačnosti České republiky. Na druhém jednání ho učinili členové Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů. Uskutečnilo se v sídle Úřadu vlády. Vůbec poprvé zazněl harmonogram Dukovan II. Podle současných plánů by výstavba měla začít nejpozději v roce 2029. Jinak by podle společnosti ČEPS hrozilo riziko, že v roce 2040 by dodávkami elektrické energie nebyla pokryta spotřeba v 678 či dokonce až v 3 622 hodinách. To znamená, že by se významnou část roku musel odběr elektrické energie regulovat. Evropa totiž postupně tlumí uhelné zdroje. Musí se řešit nové, ty obnovitelné v České republice však celou spotřebu elektřiny nepokryjí.

Celý článek
Na konferenci Trendy evropské energetiky
listopad 2019

Konference s názvem Trendy evropské energetiky se uskutečnila na ministerstvu průmyslu a obchodu 19. listopadu 2019. Zúčastnil se jí předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.

Celý článek
Studenti se na Katolickém gymnáziu zajímali o jadernou energetiku
18. listopadu 2019

V pondělí 18. listopadu uspořádalo Energetické Třebíčsko další se série seminářů pro studenty na téma Je jádro perspektivní pro mladé? Na Katolickém gymnáziu v Třebíči studentům přednášel vysokoškolský pedagog z VUT Karel Katovský a výkonný ředitel společnosti Elektrárna Dukovany II Martin Uhlíř.

Celý článek
Jednání o obchvatu Ivančic a Jamolic
7. listopad 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se v Ivančicích uskutečnila schůzka se zástupci společnosti Elektrárna Dukovany II, hejtmanem Bohumilem Šimkem, Energetickým Třebíčskem a vedením města Ivančice na téma řešení dopravy při výstavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech. Ivančice a další obce na trase silnice II/394 a II/152 upozorňují, že už dnes je intenzita dopravy přes jejich území nadměrná.

Celý článek
Další články