Jaderný seminář pro Katolické gymnázium
říjen 2019

O perspektivě jaderné energetiky budou mluvit v Třebíči se studenty. 

Celý článek
O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku
28. října 2019

U příležitosti 28. října se na Hradě sešel předseda Energetického Třebíčská Vítězslav Jonáš, Richard Horký, předseda třebíčské hospodářské komory a zároveň předseda krajské komory s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

Celý článek
Speciální celostrana v Horáckých novinách
říjen 2019

Okresní hospodářská komora Třebíč, ale i zástupci měst a obcí nyní pozorně sledují přípravu výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech.  Ukázalo se, že když region táhne za jeden provaz a jeho zástupci předkládají jasné argumenty a usilují o společnou budoucnost, tak se snažení přetaví v konkrétní výsledek.

Celý článek
Dopis premiérovi, ministrovi a zmocněnci
říjen 2019

Poslali jsme dopis premiérovi, ministrovi Havlíčkovi a zmocněnci Mílovi. Celé znění i odpověď naleznete zde. 

Celý článek
ČEZ intenzivně pracuje na přípravě dokumentace pro nový zdroj
11. října 2019

V pátek 11. října se uskutečnilo na Jaderné elektrárně Dukovany setkání na téma Nový jaderný zdroj. Generální ředitel EDU II Petr Závodský se svým týmem informoval starosty nejen o procesu EIA, ale také představil další navazující kroky a odpovídal starostům na jejich dotazy.

Celý článek
Výstava 65 let jaderného průmyslu v Česku
říjen 2019

Historii, současnost a schopnosti českého jaderného průmyslu připomíná výstava 65 let českého jaderného průmyslu, která byla zahájena 8. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Zúčastnil se i předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš. 

Celý článek
Firmy i starostové debatovali s viceprezidentem KHNP
září 2019

V úterý 24. září se v Hrotovicích uskutečnil kulatý stůl Energetického Třebíčska a korejské KHNP. Starostům i zástupcům firem z regionu představili technický projekt pro výstavbu v Dukovanech a také aktivity, které v České republice organizují a dále své plány spolupráce.

Celý článek
Kulatý stůl s KHNP
24. září 2019

V úterý 24. září se od 14 do 18 hod koná kulatý stůl v Hrotovicích.

Celý článek
Dukovany získaly kladné stanovisko k EIA
srpen 2019

Kladné stanovisko EIA je pro společnost ČEZ zásadní pro další přípravu stavby v elektrárně Dukovany. Bez něj by nebylo možné pokračovat v rámci navazujících řízení a dalších přípravných pracích.

Celý článek
Ministr Havlíček v Třebíči: Musíme začít vzdělávat novou generaci energetiků
srpen 2019

Hlavním tématem jednání s Energetickým Třebíčskem byla výstavba nového jaderného zdroje a připravenost regionu a místních firem.

Celý článek
Další články