SMLOUVY PRO VÝSTAVBU EDU II JSOU PODEPSÁNY
28. července 2020

Dnes 28. července došlo k podpisu smluv mezi společností Elektrárna Dukovany II, a. s, dceřinou společností ČEZ, a. s. a Českou republikou, zastoupenou Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, týkajících se stavby nového jaderného zdroje v lokalitě elektrárny Dukovany. Podpis smluv přímo navazuje na jejich odsouhlasení jak orgány Skupiny ČEZ, tak také Vlády České republiky dne 20. července 2020.

Celý článek
Jaderná akademie se učitelům líbila. Těší se na pokračování
červenec 2020

Jednou z účastnic Jaderné akademie je učitelka Jindřiška Špačková, která učí na Základní škole na Václavském náměstí v Třebíči fyziku a matematiku. Od mala ji bavila astronomie a také fyzika. Navštěvovala třebíčskou hvězdárnu a měla tam kamarády. Také proto si vybrala Přírodovědeckou fakultu v Brně.

Celý článek
Výstava 65 českého jaderného průmyslu v třebíčském Alternátoru
13. červenec 2020

Historii i současnost českého jaderného průmyslu připomíná výstava 65 let českého jaderného průmyslu, která je od 8. července 2020 umístěna v science – centru Aleternátor v Třebíči.

Celý článek
Zasedala Rada Energoregionu 2020
červenec 2020

Ve čtvrtek 9. července zasedala Rada Energoregionu 2020 na zámku v Rosicích.

Celý článek
15. 6. 2020

V posledních měsících téma jaderné energetiky se opět silněji usadilo ve veřejném prostoru, kdy vláda se věnuje stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. I to se odrazilo v posledním průzkumu veřejného mínění na toto téma. Podle něj stále roste podpora jaderné energie a od podzimu loňského roku také obnovitelných zdrojů. Vyplývá to z reprezentativního výzkumu veřejného mínění na vzorku 500 respondentů starších 18 let vybíraných kvótní metodou, který prováděla agentura IBRS v průběhu května letošního roku. Většina Čechů vidí budoucnost naší energetiky právě v koexistenci jádra a obnovitelných zdrojů. Podpora fosilních zdrojů energie naopak dlouhodobě klesá. 

Celý článek
Dlouhodobý provoz současných bloků a plný start společnosti ELEKTRÁRNA DUKOVANY II
14. 6. 2020

Celkově 60 let provozu stávajících výrobních bloků a souběžná stavba a přibližně desetiletý provoz nového jaderného zařízení. Tak vypadá perspektiva lokality Dukovany, představená společností ČEZ.  Ta je připravená v tomto období investovat do dlouhodobého provozu až 55 miliard korun. Zároveň plně rozjíždí unikátní společnost zaměřenou na stavbu nového bloku. 

Celý článek
Krajská hospodářská komora zvolila nové vedení
červen 2020

Staronovým předsedou krajské hospodářské komory je Richard Horký.

Celý článek
Online Jaderná akademie. Nejen pro učitele
květen 2020

Skupina ČEZ a Energetické Třebíčsko připravilo projekt Jaderná akademie zaměřený na učitele základních a středních škol.

Celý článek
Energetické Třebíčsko oslavilo 35 let provozu JE Dukovany
květen 2020

Na mimořádném zasedání výkonného výboru Energetického Třebíčska oslavili členové i pozvaní hosté 35 let bezpečného provozu Jaderné elektrárny Dukovany.

Celý článek
Vláda schválila smlouvu o stavbě nových Dukovan
27. dubna 2020

Vláda schválila další kroky ohledně výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany.

Celý článek
Další články