MENU x
Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika

Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika

únor 2023

Střední průmyslová škola Třebíč přijme od příštího školního roku více uchazečů do maturitního oboru Elektrotechnika – energetika.

„Poptávka ze strany uchazečů o studium s tímto zaměřením dlouhodobě převyšuje nabídku třebíčské průmyslovky. S připravovaným projektem dostavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany je navýšení kapacity oboru Energetik o další třídu logickým krokem, protože naší snahou je, aby odborné školství v kraji pružně reagovalo na potřeby společnosti,“ vysvětluje krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. Obor Energetika, který středoškolákům nabízí Střední průmyslová škola Třebíč, patří k unikátním v celé České republice.

Součástí udržitelného energetického managementu České republiky je výstavba nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany, který v budoucnu svým výkonem nahradí stávající jadernou elektrárnu. Z důvodu zajištění dostatečných kapacit odborného personálu v elektrárně navázal už před 13 lety Kraj Vysočina, společnost ČEZ a Střední průmyslová škola Třebíč úzkou spolupráci při vzdělávání budoucích energetiků. Odborníci z elektrárny v rámci výuky přednáší ve škole, žáci vykonávají pravidelnou praxi v dukovanské elektrárně a ČEZ dlouhodobě materiálně školu podporuje. „Už teď je jisté, že navýšení kapacity oboru Energetik si vyžádá určité prostorové a stavební úpravy ve škole. Chceme co nejdříve jednat s ČEZ o případném podílu na těchto investicích,“ doplnil radní Břížďala. 

V současné době Kraj Vysočina pro Střední průmyslovou školu Třebíč provádí generální rekonstrukci domova mládeže. I dostatek kvalitních ubytovacích kapacit bude mít v budoucnu velký vliv na naplněnost praxí poptávaných oborů nabízených školou.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany