MENU x
Činnost >Aktuálně
Člen Energetického Třebíčska vyrábí plicní ventilátory do zahraničí
září 2020

Výrobce CoroVentů se spoléhá na zahraničí, Česká republika neobjednala žádný. 

Celý článek
Jaderné ženy se sešly v Brně
září 2020

Ve čtvrtek 17. září se přes třicet členek WIN Czech sjelo z celé republiky do Brna. 

Celý článek
Ministr Havlíček přijel diskutovat do Dukovan
27. srpna 2020

Ve čtvrtek 27. srpna na pozvání Energetického Třebíčska přijel ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček do Dukovan na setkání s členy a hosty sdružení. 

Celý článek
Předseda Energoregionu 2020 k aktuální situaci
srpen 2020

Rozhovor s Vladimírem Měrkou o tom, jak je spokojen s postupem vlády a ČEZ a také o tom, jak stát komunikuje s regionem.

 

Celý článek
Jaderné vzdělávání v Česku
srpen 2020

Pro provoz jaderných elektráren, všechny fáze její výstavby i její vyřazování z provozu je třeba mít dostatečné množství odborně vzdělaných lidí. V zemích, které mají a chtějí mít rozvinutý i vlastní jaderný výzkum, průmysl, servis i inženýring a mezi něž se Česká republika řadí, je kvalitní jaderné vzdělávání nutným předpokladem k bezpečnému provozu energetických i výzkumných jaderných reaktorů.

Celý článek
Petr Závodský: Všichni za jeden provaz
24. srpna 2020

Prvního června se naplno rozjela společnost Elektrárna Dukovany II, a. s. (dceřiná firma ČEZ), do které přešly desítky zaměstnanců, kteří se naplno zabývají její přípravou. A jen o necelé dva měsíce byl její generální ředitel Petr Závodský jedním z těch, kteří podepsali klíčové smlouvy mezi státem a energetiky. Co všechno jej i jeho kolegy nyní čeká? Jak se významné posuny projeví v české energetice i životě obyvatel regionu?

Celý článek
Sedm let usilujeme o udržení energetického regionu. Výsledky jsou vidět
24. srpna 2020

Před sedmi lety město Třebíč, Okresní hospodářská komora Třebíč, Střední průmyslová škola Třebíč a obce Rouchovany a Dukovany založili sdružení Energetické Třebíčsko. Důvod vzniku byl zřejmý – podpora rozvoje jaderné energetiky a energetického regionu v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Tento cíl naplňuje sdružení už sedm let, stejnou dobu v čele stojí předseda Vítězslav Jonáš.

Celý článek
Příloha o jádru v Mf Dnes
18. 8. 2020

Speciální vydání o budoucnosti jádra vyšlo dnes v Mf Dnes.

Celý článek
Speciální vydání Budoucnost jádra II
18. srpna 2020

Iniciovali jsme speciální vydání o budoucnosti jádra v Mf Dnes. Vyjde 18. srpna 2020. 

Celý článek
V Dukovanech vzniká nejmodernější výcvikový trenažer
10. srpna

Mimořádně přesné simulace běžných provozních i krajně nepravděpodobných událostí umožní nový trenažér určený nejen pro operátory jaderné elektrárny. Po rozsáhlé modernizaci, kterou zahájili energetici v Jaderné elektrárně Dukovany, bude simulátor vybaven špičkovými simulačními technologiemi, díky kterému bude jedním z nejmodernějších výcvikových trenažerů a displejových simulátorů na světě.  Poprvé by si jej mohli operátoři naostro vyzkoušet v druhé polovině roku 2022. ČEZ do zkvalitnění výuky a výcviku provozního personálu investuje stovky milionů korun. Klíčovou součástí této modernizace je především aktualizace a obnova softwarového a navazujícího vybavení.

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany