MENU x
Činnost >Aktuálně
červenec 2024

Těšíme se na spolupráci při výstavbě novych bloku v Dukovanech.

Celý článek
Vláda rozhodla. V Dukovanech bude stavět KHNP
17. července 2024

Rozhodnutí Vlády ČR ze den 17. července jasně potvrdilo, že se v Dukovanech budou stavět hned dva bloky souběžně. Postaví je KHNP.   

Celý článek
Jaký je váš názor na stavbu nových bloků v Dukovanech?
červenec 2024

Vláda ČR v létě vybere společnost, která bude stavět nový blok/nové bloky v Jaderné elektrárně Dukovany. Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj připravuje socioekonomickou studii dopadů na region. 

Celý článek
Noví členové OBK prošli odborným školením pro jaderný personál
červenec 2024

Centrum přípravy personálu v Brně, které slouží k odbornému výcviku všech nových pracovníků jaderných elektráren, se na několik dnů od dubna do června stalo místem studijního pobytu i pro nové členy Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany. 

Celý článek
Vyjádření úřadu vlády a ministra průmyslu
červen 2024

Energetickému Třebíčsku bylo koncem června doručeno vyjádření jako reakci na společné prohlášení k závěrečné fázi tendru na Dukovany.

Celý článek
KHNP bude i nadále generálním partnerem třebíčského hokeje
červen 2024

V pátek 14. června se uskutečnilo v třebíčské Pasáži setkání generálního ředitele korejské firmy KHNP Jooho Whanga s předsedou klubu SK Horácká Slavia Martinem Svobodou, starostou města Třebíč Pavlem Pacalem a předsedou Energetického Třebíčska Vítězslavem Jonášem.

Celý článek
Setkání se zástupci EDF v Třebíči
červen 2024

Koncem června se zástupce Energetického Třebíčska a předseda Okresní hospodářské komory Třebíč společně s dalšími firmami z regionu setkali s vedením francouzské firmy EDF v Třebíči. 

Celý článek
ČEZ vyhodnotil nabídky na stavbu nového jaderného bloku a určil preferovaného uchazeče, výsledky předal Ministerstvu průmyslu a obchodu
červen 2024

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, dnes předala Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) hodnoticí zprávu nabídek na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. V ní doporučila pořadí, tedy návrh na preferovaného dodavatele nového jaderného bloku nebo bloků. K tomu, s kým začne jednání o finální podobě smluv, se nyní vyjádří Vláda ČR.

Celý článek
Prohlášení  k výběru dodavatele jaderných bloků v Dukovanech
červen 2024

V pondělí 17. června přijali zástupci sdružení v regionu JE Dukovany a Okresní hospodářské komory Třebíč společné prohlášení, ke kterému vedla snaha upozornit vládu na zásadní požadavky regionu. 

Celý článek
KHNP-ET kulatý stůl ve Valči
14. května 2024

V úterý 14. května se koná na zámku ve Valči v pořadí čtvrtý kulatý stůl s KHNP.

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany