MENU x
Média >Tiskové zprávy
Jaderní rodiče založili spolek na podporu budoucnosti regionu Jaderné elektrárny Dukovany
leden 2021

Zakládající členové spolku JARO pro Dukovany dnes představili veřejnosti tuto neziskovou organizaci. Cílem spolku je informovat veřejnost o dění týkající se výroby elektrické energie v Dukovanech s důrazem na přípravu výstavby nového jaderného zdroje v této lokalitě. Členy spolku jsou především zaměstnanci elektrárny a obyvatelé regionu, které spojuje přesvědčení o nutnosti zachování kontinuity výroby elektřiny stávající elektrárny a novým jaderným zdrojem. Spolek vznikl po vzoru „temelínských“ Jihočeských taťků.

Celý článek
září 2020

Energetickéh Třebíčsko ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany připravuje seminář na téma Je jádro perspektiva pro mladé? Letos se na něj budou těšit studenti ivančického gymnázia. 

Celý článek
Výstava 65 českého jaderného průmyslu v třebíčském Alternátoru
13. červenec 2020

Historii i současnost českého jaderného průmyslu připomíná výstava 65 let českého jaderného průmyslu, která je od 8. července 2020 umístěna v science – centru Aleternátor v Třebíči.

Celý článek
Okresní hospodářská komora Třebíč uzavřela zahraniční partnerství s korejskou energetickou firmou KHNP
11. 2. 2020

Dukovany – V úterý 11. února uzavřela Okresní hospodářská komora Třebíč zahraniční partnerství s jihokorejskou společností KHNP, která je jedním z potenciálních dodavatelů výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech. Smlouvu o spolupráci podepsal na zámku v Dukovanech předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč Richard Horký a viceprezident KHNP Sangdon KIM.

Celý článek
Dukovany mají první „jadernou“ rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v ČR, většinu kapacity baterií e-auta dobije za 25 minut
17. 12 .2019

První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice, která je napájena výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje, funguje ode dneška na parkovišti před Jadernou elektrárnou Dukovany. Právě zapojením v rámci vlastní spotřeby elektřiny v elektrárně lze stoprocentně garantovat, že dobitý elektromobil se ani zprostředkovaně nepodílí na emisích skleníkových plynů a nezatěžuje tak planetu. Celkově nyní u dukovanské elektrárny fungují 3 veřejné dobíjecí stanice ČEZ. V celém Kraji Vysočina Skupina ČEZ momentálně provozuje 6 veřejných dobíjecích stanic, v sousedním Jihomoravském kraji pak 15 stanic.

Celý článek
listopad 2019

Valeč  – Zahradní techniku za 3 miliony korun získaly obce sdružené v Energoregionu 2020 díky sousedství s Jadernou elektrárnou Dukovany. Své nové přírůstky a pomocníky v údržbě zeleně a veřejných prostranství představily ve čtvrtek 28. listopadu ve Valči při příležitosti konání semináře Občanské bezpečnostní komise.

Celý článek
Prezidentem České nukleární společnosti zvolen Daneš Burket
červenec 2019

Na jednání výboru České nukleární společnosti (ČNS) 19. července v Praze, bylo zvoleno nové vedení. Pozici prezidenta společnosti obhájil Daneš Burket z Centra výzkumu Řež, který je v čele ČNS od roku 2010. 

Celý článek
Zahradní techniku za 2,5 milionu korun získaly obce díky sdružení Energoregion 2020
21. 2. 2019

Další podpora stavby nových bloků i seznámení starostů s činností sdružení Energoregion 2020. Takové jsou hlavní výsledky jeho valné hromady, která se uskutečnila 20. února 2019 ve Valči.

Celý článek
Woman in Nuclear se sešly v Třebíči
18. ledna 2019

Renesance sekce České nukleární společnosti „Ženy v jádře“ započala v Třebíči.

Celý článek
Češi fandí jádru a obnovitelným zdrojům
prosinec 2018

Vyplývá to z reprezentativního výzkumu veřejného mínění, který provedla agentura IBRS.

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany