MENU x
Média >Napsali o nás
Ministr Jozef Síkela v Třebíči: šestý blok pro Dukovany nevylučuje
únor 2023

Postavit jeden nový jaderný blok v Dukovanech, pak odejít a o pár let později stavět druhý?

Celý článek
Stavět najednou dva bloky bude výhodnější, míní Energetické Třebíčsko
únor 2023

Třebíč - Sdružení Energetické Třebíčsko usiluje o to, aby se v jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku stavěly najednou dva nové bloky.

Celý článek
zdroj: Brněnský deník, 17.1.2020

 Letitý a dříve zatracovaný projekt na vytápění Brna teplovodem z dukovanské elektrárny nedávno oprášilo sdružení Energetické Třebíčsko, které dlouhodobě prosazuje výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech.

Celý článek
Speciální celostrana v Horáckých novinách
říjen 2019

Okresní hospodářská komora Třebíč, ale i zástupci měst a obcí nyní pozorně sledují přípravu výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech.  Ukázalo se, že když region táhne za jeden provaz a jeho zástupci předkládají jasné argumenty a usilují o společnou budoucnost, tak se snažení přetaví v konkrétní výsledek.

Celý článek
zdroj: atominfo.cz, 20. 8. 2019

Hlavním tématem jednání s Energetickým Třebíčskem byla výstavba nového jaderného zdroje a připravenost regionu a místních firem.

Celý článek
zdroj: mfdnes.cz, 17. 4. 2019

Přílohu si můžete stáhnout ZDE.

Celý článek
zdroj: irozhlas.cz, 28. 2. 2019

Premiér chce, aby dva nové reaktory zaplatil ČEZ. Ten by rád, aby je platil stát. Oba se bojí riskovat, že se stavba prodlouží, prodraží a nevyplatí. Zastánci obnovitelných zdrojů a minoritní akcionáři ČEZ, kteří na to upozorňují, přitom v médiích téměř nejsou slyšet.

Celý článek
zdroj: hstrebic.cz, 19. 6. 2019

T ř e b í č - Ve středu 19. června se v restauraci Molekula hotelu Atom sešli zástupci společnosti KHNP v čele s panem Jae-hoon Chung a Horácké Slavie Třebíč zastoupené generálním ředitelem Karlem Čapkem, aby podepsali další smlouvu o spolupráci obou subjektů. Společnost KHNP tak bude už druhou sezónu generálním partnerem třebíčského hokeje a její jméno ponese Zimní stadion Města Třebíče – KHNP ARENA a logo bude zdobit i přední stranu dresu týmu mužů. Svou účastí slavnostní podpis smlouvy podpořil i starosta města Třebíče pan Pavel Pacal a Vítězslav Jonáš, předseda sdružení Energetické Třebíčsko a člen rady SÚRAO. Nechyběli ani hráči Horácké Slavie Lukáš Nedvídek, Martin Šťovíček a Šimon Szathamary.

Celý článek
zdroj: mpo.cz, 16. 8. 2019

ukovany II. Klíčové téma pracovní cesty vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka na Vysočinu. Podle ministra by stavba nového bloku či bloků dukovanské jaderné elektrárny mohla začít kolem roku 2030. A to v případě, že vše bude dobře postupovat. Zaznělo v třebíčském energetickém Alternátoru, kde se Karel Havlíček setkal se zástupci samospráv z Energetického Třebíčska. Během výjezdu ministr jednal také s tuzemskými inovativními firmami.

 
Celý článek
zdroj: tyden.cz, 8. 1. 2019

Nový vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl je dlouholetým odborníkem na energetiku a průmysl, konečné rozhodnutí o způsobu financování a výstavby plánovaného nového jaderného bloku ale bude na premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě. Shodla se na tom většina expertů a zástupců odborné veřejnosti. Ekologové stále tvrdí, že Česko nový jaderný blok nepotřebuje.

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany