MENU x
Média >Energetika ve světových médiích
Bulletin Energetika v EU 2020
červen 2020

Přehled o energetice ve světě roku 2020. 

Celý článek
CGN představila unikátní bezpečnostní systém. AN-SIM je aplikovatelný na všechny odvětví průmyslu a stojí za ním deset let vývoje
prosinec 2017

Unikátní systém pro sdílení bezpečnostních informací a první integrovaný digitální nástroj kontroly bezpečnosti v průmyslových podnicích. To vše je AN-SIM, systém, který vyvinula China Nuclear Power Engineering, dceřiná společnost CGN. Systém je výsledkem desetiletého vývoje a představuje první nástroj řízení bezpečnosti tohoto typu na čínském území.

Celý článek
září 2017

Společnost Areva uvedla na trh pokročilou technologii skladování použitého jaderného paliva. Tzv. NUHOMS Matrix podle společnosti řeší problémy, kterým čelí její zákazníci při bezpečném, efektivním a konkurenceschopném ukládání použitého paliva. Areva tvrdí, že systém může snížit stopu dočasných úložišť paliva o téměř 50%. 

Celý článek
září 2017

Švédská státní energetická společnost Vattenfall nabírá nové zaměstnance pro své jaderné aktivity, v následujících letech jich bude potřebovat na tři stovky.

Celý článek
září 2017

První jaderný reaktor ve Spojených arabských emirátech spustí provoz v příštím roce, kdy by také provozovatel první jaderné elektrárny v zemi měl získat licenci. 

Celý článek
září 2017

Polsko plánuje zahájení výběrového řízení na výběr technologie pro vybudování prvních jaderných reaktorů v zemi na počátek roku 2018.

Celý článek
září 2017

Americké ministerstvo energetiky podmínečně přislíbilo další záruky na výstavbu dvou bloků v jaderné elektrárně Vogtle ve výši 3,7 miliard dolarů (81,4 miliard Kč). 

Celý článek
srpen 2017

Po ukončení výstavby americká jaderné elektrárny Summer na přelomu července a srpna zůstala dostavba dvou bloků elektrárny Vogtle posledním běžícím projektem v USA. 

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany