MENU x
CGN představila unikátní bezpečnostní systém. AN-SIM je aplikovatelný na všechny odvětví průmyslu a stojí za ním deset let vývoje

CGN představila unikátní bezpečnostní systém. AN-SIM je aplikovatelný na všechny odvětví průmyslu a stojí za ním deset let vývoje

prosinec 2017

Unikátní systém pro sdílení bezpečnostních informací a první integrovaný digitální nástroj kontroly bezpečnosti v průmyslových podnicích. To vše je AN-SIM, systém, který vyvinula China Nuclear Power Engineering, dceřiná společnost CGN. Systém je výsledkem desetiletého vývoje a představuje první nástroj řízení bezpečnosti tohoto typu na čínském území.

Systém AN-SIM umožňuje sdílení bezpečnostních informací všem konstruktérům, dodavatelům a subdodavatelům, kteří se podílejí na konkrétním projektu. Díky tomu mohou realizovat podrobnou správu terénního personálu, stavebních materiálů a zařízení. Vše probíhá prostřednictvím IoT systémů, které vyvíjí dceřiné společnosti CGN, a dalších nejmodernějších informačních technologií. Zároveň dokáže systém analyzovat a předpovídat bezpečnostní trendy na základě údajů shromážděných mobilními aplikacemi.

Přestože CGN využívá systém AN-SIM již delší dobu, jeho debut na veletrhu měl za cíl ukázat, že jej lze aplikovat také na širší spektrum průmyslového odvětví. CGN chce poskytnout přizpůsobené bezpečnostní systémy i dalším stavebním projektům, továrnám a podnikům, a sdílet tak své zkušenosti s jadernou bezpečností i mimo jaderný trh. Přenesení bezpečnostních systémů z jaderného průmyslu by totiž mohlo vést ke zlepšení komplexní bezpečnosti všech průmyslových areálů.

Další novinky na veletrhu

Kromě systému AN-SIM představila CGN také další technologické úspěchy, jako je například třetí generace reaktoru Hualong One. Moderní reaktor, který splňuje nejpřísnější bezpečnostní i technologické požadavky je technologií, se kterou se CGN uchází o dostavbu JE Dukovany. Zajímavou novinkou jsou také roboti, které chce CGN využívat v jaderných elektrárnách a v posledních letech věnuje tomuto výzkumu enormní pozornost.


O společnosti China General Nuclear (CGN)

CGN je největším provozovatelem v oblasti jaderné energetiky na světě a je také největším operátorem v jaderné energetice v Číně. CGN se skládá z více než 40 dceřiných společností. Hlavní oblasti aktivit CGN jsou jaderná energetika, jaderné palivo, nové energetické zdroje a finanční služby.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany