MENU x
Média >Energetika v médiích ČR
ENERGY-HUB sleduje dění v energetice

Pro sledování dění v energetice doporučujeme sledovat tento portál. 

Celý článek
České"ženy v jádře" se setkaly s korejskými kolegyněmi
červen 2019

Dnes bylo v Praze na půdě SÚRO podepsáno memorandum mezi WIN Czech a WIN Korea. Ženy působící v jaderných odborech těchto dvou zemí si vyměnily zkušenosti například z oblasti výzkumu nebo spolupráce se školami. Za Skupinu ČEZ byla prezentována strategie náboru nových zaměstnanců, která je velmi podobná s korejskými aktivitami. 

Celý článek
24. 6. 2019

Zástupkyně sdružení Women in Nuclear Czech (WiN Czech) a Women in Nuclear Korea (WiN Korea) dnes podepsaly memorandum o porozumění zaměřené na budoucí spolupráci obou organizací. Na základě memoranda budou vzájemně spolupracovat v oblasti jaderných informačních aktivit.

Celý článek
15. května 2019

Spotřeba elektřiny v Česku loni meziročně vzrostla o 0,2 procenta na 73,9 terawatthodiny (TWh). Je to nejvyšší hodnota od roku 1981, od kdy jsou údaje k dispozici. Výroba loni stoupla o 1,1 procenta na 88 TWh. Největší podíl (43 procent) připadal na hnědouhelné elektrárny. Vyplývá to z oficiálních údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ), které dnes zveřejnili jeho zástupci na setkání s novináři.

Celý článek
2. dubna 2019

Přečtěte si měsíčník o jaderné energetice, který zpracovává ČEZ. Dozvíte se, o čem se v Evropě mluví, jaké jsou zajímavosti a co je nyní aktuální téma. 

Celý článek
Dukovany odstartovaly novou etapu provozního života
21. 2. 2018

Jadernou elektrárnu Dukovany hodlá společnost ČEZ provozovat ještě nejméně dvacet let s možností dalšího prodloužení. Přizpůsobila tomu svou výrobní strategii, plán investic i například nábor zaměstnanců. Paralelně ale poběží i příprava nových jaderných bloků, které by měly stávající jednotky nahradit právě po roce 2035.

Celý článek
září 2017

Československo se díky pokusnému reaktoru, vybudovanému se sovětskou pomocí, zařadilo na podzim roku 1957 do první desítky zemí provozujících jaderné zařízení. 

Celý článek
září 2017

Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik takzvaných ostrovních oblastí dokáže jaderná elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit masivnímu výpadku elektrického proudu, tedy blackoutu. 

Celý článek
září 2017

Čínská CGN představila firmám a starostům svůj projekt a představu spolupráce.

Celý článek
srpen 2017

Sedm z deseti Čechů je pro zachování nebo zvýšení podílu jaderných elektráren na výrobě elektřiny v zemi. 

Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany