Pro sledování dění v energetice doporučujeme sledovat tento portál.
Jadernou elektrárnu Dukovany hodlá společnost ČEZ provozovat ještě nejméně dvacet let s možností dalšího prodloužení. Přizpůsobila tomu svou výrobní strategii, plán investic i například nábor zaměstnanců. Paralelně ale poběží i příprava nových jaderných bloků, které by měly stávající jednotky nahradit právě po roce 2035.
Československo se díky pokusnému reaktoru, vybudovanému se sovětskou pomocí, zařadilo na podzim roku 1957 do první desítky zemí provozujících jaderné zařízení.
Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik takzvaných ostrovních oblastí dokáže jaderná elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit masivnímu výpadku elektrického proudu, tedy blackoutu.
Čínská CGN představila firmám a starostům svůj projekt a představu spolupráce.
Sedm z deseti Čechů je pro zachování nebo zvýšení podílu jaderných elektráren na výrobě elektřiny v zemi.
V Temelíně bylo v noci na dnešek dokončeno zavážení paliva do reaktoru druhého bloku, který je podle plánu odstaven od 19. května.
Základní místo v energetickém mixu Česka by do budoucna měla mít jaderná energetika.
Investorem nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by měla být firma ČEZ, anebo stát. Počítají s tím tři varianty možného financování chystané výstavby, které byly vybrány na dnešním zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Dukovanech.
Prezident Miloš Zeman dnes na závěr své návštěvy Kraje Vysočina navrhl, aby v bývalém uranovém dolu v Dolní Rožínce vzniklo úložiště vyhořelého paliva z českých jaderných elektráren.
Vítězslav Jonáš
Hrotovická 1184
674 01 Třebíč