MENU x

Sdružení WiN Czech a WiN Korea podepsaly memorandum o porozumění

24. 6. 2019

Zástupkyně sdružení Women in Nuclear Czech (WiN Czech) a Women in Nuclear Korea (WiN Korea) dnes podepsaly memorandum o porozumění zaměřené na budoucí spolupráci obou organizací. Na základě memoranda budou vzájemně spolupracovat v oblasti jaderných informačních aktivit.

Memorandum podepsaly předsedkyně obou sdružení – Larisa Dubská za WiN Czech a Young-mi Nam za WiN Korea. Po slavnostním podpisu následoval seminář.

Byly jsme potěšeny, když nám korejské „ženy v jádře“ nabídly spolupráci. Můžeme tak čerpat z dlouholetých zkušeností WiN Korea, která má vynikající zázemí a jaderné znalosti v Jižní Koreji. Toto memorandum o porozumění považuji za velmi smysluplné, protože může být výchozím bodem pro aktivní spolupráci žen v jaderném sektoru v obou zemích,řekla Larisa Dubská, předsedkyně WiN Czech.

Bylo nám ctí podepsat memorandum o porozumění se sdružením WiN Czech. Organizace WiN Korea byla založena v roce 2000 a má 20 let zkušeností v oblasti jaderných informačních aktivit. Doufáme, že se nám v budoucnu podaří pomoci rozvíjet sdružení WiN Czech a také se od něj něčemu přiučit,“ řekla Young-mi Nam, předsedkyně WiN Korea.

V rámci memoranda budou obě organizace sdílet své technologie a lidské zdroje, vyměňovat si informace a organizovat technické workshopy a semináře. Společným cílem je především posílení spolupráce mezi oběma zeměmi.

WiN Czech a WiN Korea jsou neziskové organizace, v nichž pracují expertky z oblastí jaderné energetiky, medicíny a zdravotnictví. Obě sdružení spadají pod nadnárodní skupinu Women in Nucelar (WiN Global) – globální sítě s více než 35 000 členkami ze 120 zemí a mezinárodních organizací.

O partnerství mezi Českou republikou a Jižní Koreou

Česká republika je významným strategickým partnerem Jižní Koreje v oblasti průmyslu, obchodu, výzkumu a vývoje. Státní společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) také usiluje o účast na projektu výstavby jaderných elektráren v České republice.

 

O společnosti KHNP

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů jaderného energetického průmyslu ve světě spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochranu v případě havárie velkého letadla a kybernetické bezpečnosti.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany