MENU x

Seminář pro studenty ivančického gymnázia

září 2020

Energetickéh Třebíčsko ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany připravuje seminář na téma Je jádro perspektiva pro mladé? Letos se na něj budou těšit studenti ivančického gymnázia. 

Energetické Třebíčsko pořádá už třetím rokem semináře pro studenty středních škol. Jsou zaměřené na jadernou energetiku a dozví se tam odpovědi na své otázky. Covidová situace neumožnila uskutečnit seminář přímo ve škole, proto organizátoři připravili online verzi. „Spolupracujeme s odborníky, kteří umí složité věci vysvětlit jednoduše,“ říká Eva Fruhwirtová za Energetické Třebíčsko a dodává, že i v připravovaném online semináři vystoupí vysokoškolský pedagog VUT Karel Katovský a ředitel společnosti EDU II Martin Uhlíř.

 Původní termín semináře na ivančickém gymnáziu se musel přesunout do virtuálního prostoru. Covidová situace neumožnila konání semináře přímo ve škole. „Proto jsme hledali jinou cestou, jak být se studenty v kontaktu a neochudit je o slíbené informace. Kolegyně přišla s nápadem, že to seminář natočíme a hned se pustila do práce,“ sdělil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš. Tento nápad ocenila i ředitelka gymnázia Ivana Čermáková. 

Pro studenty připravili kvíz a také odměny. 

Hlavním partnerem semináře je Jaderná elektrárna Dukovany.

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany