MENU x
Studenti stavebky se mohou podílet na stavbě elektrárny

Studenti stavebky se mohou podílet na stavbě elektrárny

květen 2023

Ve středu 10. května uspořádalo Energetické Třebíčsko seminář pro studenty 3. ročníku střední stavební školy v Třebíči. Téma: Nový jaderný zdroj jako příležitost pro budoucí uplatnění. 

Stovky, možná tisíce lidí budou zaměstnaní v servisních firmách, které budou zajišťovat provoz stavby nového jaderného zdroje. Při výstavbě bude zapotřebí na 3 000 zaměstnanců různých profesí. Stavba bude probíhat v multikulturním prostředí, budou tu lidé z celé Evropy, možná světa. Pro současné studenty je stavba nových bloků v Dukovanech obrovskou příležitostí pro start kariéry a pro získání zkušeností. ČEZ nabízí studentům stáže pro mladé, přehled najdete na webu www.kdejinde.cz. Martin Uhlíř, který v ČEZ řeší právě přípravu výstavby v Dukovanech, studentům přiblížil aktuální stav. Bavili se také o energetické situaci v České republice i v Evropě. Dotkli se i malých jaderných reaktorů, o kterých ČEZ uvažuje, že je umístí do bývalých uhelných lokalit. 

 

Lukáš Zedník, který zastupuje největší stavební firmu v České republice Metrostav, představil studentům jednak firmu, zakázky, ale také možnosti budoucího uplatnění. „Práce u nás je spíše více inženýrská. Věnujeme se projektování, řešíme financování, výrobní přípravu a samozřejmě realizaci.“ Nasměroval je na YouTube kanál Metrostavu, kde jsou zajímavá videa ze světa stavařiny.  Metrostav má zájem stát se partnerskou firmou třebíčské stavební škole. Stavaři jsou a budou stále více potřeba, a to nejen v souvislosti s připravovanou výstavbou nového jaderného zdroje v Dukovanech. 

 

 

 

 

 

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany