MENU x

V Třebíči budou řešit budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany

únor 2015
Ve středu 25. března se v Třebíči uskuteční celodenní konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? (hotel Atom, Velkomeziříčská 640/45, 674 01 Třebíč). Na konferenci vystoupí zástupci z ministerstva průmyslu a obchodu, zástupci ČEZu, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, hejtman Jihomoravského Kraje Michal Hašek a Kraje Vysočina Jiří Běhounek, dále zástupci regionu a také české i zahraniční firmy. „Vláda připravuje Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR, jehož součástí bude harmonogram výstavby, rozhodnutí o tom, kdo bude investorem, jaký bude legislativní proces, způsob financování a zda je stát, region a jaderný průmysl připraven na tuto stavbu. O tom všem by široká veřejnost měla být informována na této konferenci," popisuje předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.
V loňském roce se z iniciativy Energetického Třebíčska uskutečnilo několik seminářů a konference právě na téma budoucnosti elektrárny. Březnová konference je tak další v řadě a jejím cílem je nalézt odpovědi na otázku, která je formulována v samotném názvu konference, tedy: Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas?

Výsledky výzkumu budoucího vývoje regionu budou koncem roku
Energetické Třebíčsko je spoluřešitelem socio-vědního výzkumu, který vede Univerzita Karlova, s názvem Scénáře budoucího vývoje mikroregionu jaderné elektrárny Dukovany s využitím přístupu Territorial Impact Assessment. Tento projekt již druhým rokem řeší tým odborníků z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy ve spolupráci se sdružením Energetické Třebíčsko. Hlavním účelem je vypracovat nezávislý dokument, který bude obsahovat hodnocení socioekonomických dopadů především při snížení výrobních kapacit elektrárny Dukovany, mapování socioekonomického vývoje širšího zázemí jaderné elektrárny s ohledem na jeho budoucí provoz a vytvoření scénářů budoucího vývoje socioekonomické situace v regionu. Výsledky výzkumu budou známy koncem letošního roku.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany