MENU x
Společnost KHNP představila výsledky korejsko-českého dobrovolnického projektu

Společnost KHNP představila výsledky korejsko-českého dobrovolnického projektu

29. srpna 2017

Projekt vyvrcholil 24. srpna odhalením více než 20 m dlouhé nástěnné malby na zdi Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou. 

Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), která se uchází o dostavbu českého jádra, podpořila v rámci prohlubování česko-korejského partnerství 12 institucí sociálních služeb v Kraji Vysočina. Kromě hmotné pomoci organizacím se zaměstnanci společnosti zapojili do korejsko-českého dobrovolnického programu pro pomoc seniorům či zdravotně a mentálně hendikepovaným. Dobročinný projekt dnes vyvrcholil odhalením velkoplošné nástěnné malby na zrekonstruované zdi Domova bez zámku.

Korejský velvyslanec v České republice spolu se zástupci Kraje Vysočina, představiteli společnosti KHNP a podpořenými organizacemi dnes představili výsledky rozsáhlého korejsko-českého dobrovolnického programu. Ten pomohl celkově 12 institucím v regionu. Myšlenka spolupráce uzrála na kulatém stole v Třebíči, který pořádalo Energetické Třebíčsko. Předseda Jonáš ocenil, že KHNP navázala spolupráci s regionem. Společně s Evou Fruhwirtovou se zúčastnil ukončení projektu a s KHNP jsou stále v kontaktu.

Korejští dobrovolníci pomáhali ve 12 organizacích

Třicet šest dobrovolníků z šesti korejských univerzit i pracovníků KHNP v posledních týdnech pomáhalo s kulturním programem a zlepšováním podmínek například ve středisku Březejc pro zdravotně a mentálně hendikepované děti, Diakonii v Myslibořicích a řadě dalších zařízení a neziskových organizací. Společnost KHNP zároveň poskytla institucím hmotnou pomoc. „Máme radost, že jsme se mohli podílet na takto smysluplném projektu. Kromě pomoci hendikepovaným, kteří ji skutečně potřebují, má podle nás podobná spolupráce zásadní význam i pro vzájemné kulturní obohacení. Velmi rádi bychom totiž spolupráci s Českem i krajem Vysočina dále rozvíjeli a počítáme i s dalšími společensky odpovědnými projekty v regionu,“ uvedl výkonný viceprezident KHNP Jun Young-Talk.

Zeď jako symbol spolupráce

Celý projekt byl dnes završen slavnostním odhalením více než 20 metrů dlouhé nástěnné malby, umístěné na náklady KHNP rekonstruované stěně Domova bez zámku. Stěna zároveň symbolizuje důležitost dlouhotrvajícího strategického partnerství mezi Českou republikou a Koreou. „Zdi zpravidla slouží pro to, aby rozdělovaly. Nástěnná malba, kterou jsme v rámci dobrovolnického projektu společně vytvořili, ale naopak hranice bourá. Spojuje svět hendikepovaných a zdravých a podporuje přátelské vztahy mezi Českou republikou a Koreou,“ chválí si spolupráci ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.

O KHNP

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40 letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů světového energetického průmyslu spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochrany proti pádu velkých dopravních letadel a kybernetické bezpečnosti.

Přivítání korejské delegace v Namesti nad Oslavou starostou Vladimírem Měrkou. Starosta Měrka hovoří o výstavbě 5. bloku.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany