MENU x
Členové Energetického Třebíčska pomáhají

Členové Energetického Třebíčska pomáhají

2. dubna 2020

Způsobů pomoci je mnoho - změna výroby, finance, know-how, dobrovolnictví. Na naše členy jsme pyšní!

Členové Energetického Třebíčska se zapojují do pomoci v boji proti koronaviru.

S žádostí o zvážení možné podpory nemocnicím v regionu oslovil všechny členy předseda Vítězslav Jonáš. Stejná výzva šla také od předsedy Okresní hospodářské komory Třebíč Richarda Horkého k členům komory.

Ochranné pomůcky pro první linii 

Zakládající člen Střední průmyslová škola Třebíč se pustila do výroby ochranných štítů. Desítky kusů dodala zdravotníkům, další budou mířit do domovů pro seniory. S distribucí pomáhá město Třebíče. Do výroby štítů pro lékaře na jaderné elektrárně se pustila skupina dobrovolníků-pracovníků elektrárny a dodavatelských firem, které jsou též členy našeho sdružení. „Máme v Dukovanech malý technický kroužek při SDH Dukovany s 3D tiskárnou a zvažovali jsme výrobu ochranných obličejových štítu pro lékaře. Ozývají se nám desítky lékařů, zubaři, psychiatři, alergologové, lékaři z ARO nebo z dětských oddělení nemocnic. Ochranné štíty tak putují nejen k lékařům z elektrárny, ale také do Brna, Velké Bíteše, Hrotovic, Třebíče nebo do Moravských Budějovic. Už teď máme téměř 240 požadavků,“ popisuje Jiří Pospíšil z I&C Energo.  Na materiál přispěla Nadace ČEZ a administrativně pomohl Ekoregion 5.

Další z našich členů, firma Yashica, darovala 300 ks respirátorů městu Třebíč, a to předalo dvě stě kusů třebíčské nemocnici a zbývající část distribuovalo mezi ambulantní lékaře. Obce, které jsou členy Energetického Třebíčska, přivážejí nemocnicím roušky, které šijí dobrovolníci doma.

 

Finanční pomoc

Firma TTS Richarda Horkého, třebíčské nemocnici věnuje dar 1 000000 Kč a coby výrobce tepelné energie v Třebíči zajistí, aby nemocnice i nadále bez problémů dostávala teplo a teplou vodu.

Město Moravský Krumlov pošle po sto tisících do třebíčské a ivančické nemocnice. Obec Dukovany podle slov starosty Miroslava Křišťála také uvažuje o mimořádném příspěvku pro zdravotnické zřízení na zvládnutí boje s pandemií.

K příspěvkům se dále přidávají i někteří členové expertní komise Energetického Třebíčska.

 

Šijí roušky pro jaderné elektrárny, vyvíjejí plicní ventilátor

Přesně v polovině března odborníci z ČVUT začali s vývojem plicního ventilátoru. O den později odstartovala spolupráce s třebíčskou firmou, naším členem, MICo group. Do konce dubna může firma dodat na trh 500 kusů nového přístroje pro zdravotnictví.

Svou výrobu přizpůsobil náš další člen, firma Disting. Ti vyrábějí v Dukovanech roušky pro okolní obce a také pro pracovníky obou jaderných elektráren.

Eva Fruhwirtová

Firma Disting vyrábí roušky pro pracovníky jaderných elektráren

Proces šití roušek v Distingu

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany