MENU x
Energetické Třebíčsko oslavilo 35 let provozu JE Dukovany

Energetické Třebíčsko oslavilo 35 let provozu JE Dukovany

květen 2020

Na mimořádném zasedání výkonného výboru Energetického Třebíčska oslavili členové i pozvaní hosté 35 let bezpečného provozu Jaderné elektrárny Dukovany.

První blok začal fungovat 3. května 1985. Právě toto datum bylo na velkém čokoládovém dortu, který zakrojil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš společně s ředitelem elektrárny Milošem Štěpanovským a ředitelem divize jaderná energetika Bohdanem Zronkem.

Mezi pozvanými byl i předseda Občanské bezpečnostní komise Aleš John, který zavzpomínal jak na výstavbu, tak na spouštění. Přidal se i Vítězslav Jonáš, který v té době pracoval v obchodní oddělení generálního dodavatele stavby firmy Škoda Praha. K pamětníkům patří také Martin Štajgl, ředitel energetické firmy TES a člen výkonného výboru Energetického Třebíčska. Své postřehy povyprávěl i František Vágner, který se jaderné energetice věnuje celý profesní život.  O tom, jak výstavba ovlivňovala region, hovořil předseda hospodářské komory Richard Horký.

Narozeninový dort pro jadernou elektrárnu doplnil přípitek na budoucnost. Mezi hosty na této malé slavnosti nechyběli i ti, kteří mají na starost přípravu výstavby nových Dukovan, generální ředitel Jaderná elektrárna Dukovany II Petr Závodský a jeho výkonný ředitel Martin Uhlíř. „Na toto slavnostní zasedání u příležitosti 35 let provozu Dukovan jsem pozval i nového ředitele elektrárny Romana Havlína. Popřál jsem mu hodně úspěchu v nové funkci a elektrárně dalších 35 let provozu. Bezpečný provoz současných jaderných bloků je zásadní nejen pro úspěch nové výstavby, ale především nutností pro zachováni energetické bezpečnosti státu a prosperity regionu,“ shrnul Vítězslav Jonáš.

 

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany