MENU x
KHNP přivezla 1,5 milionu korun regionu na boj s covid-19

KHNP přivezla 1,5 milionu korun regionu na boj s covid-19

24. dubna 2020

V pátek 24. dubna přivezli zástupci jihokorejské firmy KHNP finanční dar ve výši 1,5 milionu korun pro region Jaderné elektrárny Dukovany na boj s covid-19.

Společně s předsedou Energetického Třebíčska Vítězslavem Jonášem krátce navštívili starosty všech 4 měst, do kterých pomoc putovala – Třebíč, Náměšť nad Oslavou, Moravský Krumlov a Ivančice.

Joon Suh, který vede pražskou pobočku KHNP, společně s kolegou také přivezli 3 500 kusů respirátorů, které byly součástí daru. Vedení měst je předá lidem, kteří zajišťují chod organizací a služeb.  Z peněz budou pořízeny další respirátory, dezinfekce a zdravotní potřeby. Například Náměšť nad Oslavou zajistila pro své občany dezinfekci, Ivančice nasměrují peníze na nemocnici, která buduje speciální oddělení pro pacienty s covid-19.

Jižní Korea se také potýká s koronavirem, ale je příkladem země, které se podařilo pandemii zvládnout. „S KHNP spolupracujeme už několik let a vždy je to spolupráce výborná. Byl jsem velmi potěšen, když se nám ozvali s nabídkou pomoci. Popsali jsme jim situaci v regionu a oni neváhali a během několika dnů zajistili pomoci,“ přiblížil Vítězslav Jonáš.  Při předávání daru se účastníci tak krátce pobavili o stavu přípravy výstavby v Dukovanech. Předseda třebíčské hospodářské komory Richard Horký i předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš jsou přesvědčeni, že výstavba nového jaderného zdroje pomůže restartovat českou ekonomiku.

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany