MENU x
Korejské-české pracovní setkání v Třebíči

Korejské-české pracovní setkání v Třebíči

25. 1. 2023

Ve čtvrtek 19. ledna zavítal do Třebíče a také na Jadernou elektrárnu Dukovany nový generální ředitel korejské společnosti KHNP Joohoo Whang. 

Prohlédl si třebíčský zimní stadion, který nese název KHNP aréna díky několikaleté korejské podpoře. V hotelu Atom se sešel se zástupci regionu a také Okresní hospodářské komory Třebíč. Při této příležitosti předal Joohoo Whang předsedovi SK Horácké Slávii Martinu Svobodovi šek s hodnoto 5000 eur.  

S předsedou Okresní hospodářské komory Petrem Šmejkalem uzavřeli smlouvu o zahraničním partnerství na rok 2023. Korejsko-českého setkání se zúčastnil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš. Právě toto sdružení stálo na počátku v roce 2017 při vzájemném propojení regionu s korejskou firmou a její podporou. Energetické Třebíčsko uspořádalo dva kulaté stoly pro podnikatele a pro starosty, na kterých KHNP představilo své záměry případné budoucí spolupráce při výstavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech.  

Joohoo Whang se seznámil s předsedkyní Ekoregionu 5 Petrou Jílkovou a starosty obcí Dukovany a Rouchovany. Energoregion 2020 zastupoval předseda Vladimír Měrka. Nechyběl starosta Třebíče Pavel Pacal, místostarosta Moravského Krumlova Vojtěch Kocáb a místostarosta Ivančic Jaroslav Sojka. Setkání moderovala Eva Fruhwirtová.

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany