MENU x
O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku

O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku

28. října 2019

U příležitosti 28. října se na Hradě sešel předseda Energetického Třebíčská Vítězslav Jonáš, Richard Horký, předseda třebíčské hospodářské komory a zároveň předseda krajské komory s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

„Hovořili jsme o požadavku na zkrácení harmonogramu výstavby s nejzazším termínem uvedení do provozu nového bloku v Dukovanech v roce 2035,“ informuje Jonáš. Podle něj i Richarda Horkého je nešťastné, když někteří představitelé vlády a Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů uvádějí, že nový blok nezbytně potřebujeme do roku 2035 a zároveň říkají, že reálný termín spuštění může být až v roce 2040.

„Věřil jsem a stále věřím, že rozhodující lidé jako je premiér Babiš, ministr Havlíček a vládní zmocněnec Míl a členové stálého jaderného výboru dokážou učinit konkrétní kroky ke zkrácení termínu přípravy,“ míní Vítězslav Jonáš.  Nakonec jejich ambicí musí být zajištění nového bloku včas, tak abychom měli dostatek elektřiny před ukončením provozu stávajících bloků. „Doufám také, že už nikdo nepřijde s návrhem na získání času prodloužením životnosti stávajících bloků, jak to učinila bývalá ministryně Nováková,“ dodal Richard Horký.

„Jsem rád, že premiér, ministr i zmocněnec spolupracují se zástupci našeho jaderného regionu. To že si na nás udělali čas i při oslavě státního svátku je úžasné a svědčí o tom, že svůj jaderný úkol myslí vážně. Teď už nezbývá čas na sliby a plané řeči, naše budoucí  energetika je ohrožena, a jen mimořádná opatření a mimořádné nasazení všech přinese úspěch,“ uzavřel Jonáš.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany