MENU x
Roušky pro občany v okolí elektrárny

Roušky pro občany v okolí elektrárny

říjen 2020

Sdružení obcí okolo Dukovan pomáhá nejen s přípravou nového jaderného bloku.

Sdružení obcí v okolí JE Dukovany mají primárně ve vínku podporu dlouhodobému bezpečnému provozu stávající jaderné elektrárny a výstavby nových jaderných bloků. Dnes je ale především tíží a spojuje starost o své občany, pracovníky v různých profesích, a hlavně o ty nejstarší seniory a malé děti, kteří potřebují pomoc nejvíce.

 

Na výzvu reagovaly firmy i jednotlivci

Na jaře vyzvalo Energetické Třebíčsko společně s hlavním partnerem Okresní hospodářskou komorou Třebíč své členy a partnery k pomoci zdravotníkům a všem v první linii. Pomoc přicházela rychle od firem, obcí a jednotlivců. „Nevídaná pomoc přišla i z daleké Jižní Koreje, konkrétně od firmy KHNP, která již tři roky působí a pomáhá v našem regionu. Korejská finanční pomoc společně s příspěvky našich členů a partnerů šla po dohodě s představiteli našich sdružení do zdravotnických a sociálních zařízení,“ popisuje Vítězslav Jonáš.

 

Tisíce roušek pro občany v okolí jaderné elektrárny

Začátkem září dorazila další velká pomoc z Jižní Koreje – 450 000 roušek. S administrací pomohlo Energetickému Třebíčsku město Třebíč. Velký díl práce však na distribuci roušek občanům má Energoregion 2020. „Měli jsme zkušenosti z jara, kdy jsme do obcí sdružených v Energoregionu 2020 distribuovali ochranné štíty. Proto jsme se pustili i do zajištění distribuce 250 000 roušek, které jsme dostali jako dar od firmy KHNP,“ popisuje předseda Energoregionu 2020 Vladimír Měrka. Sdružení ještě na své náklady pořídilo dalších 7 000 roušek. „Těší mě, že se mí kolegové hned nabídli pomoci a společně jsme mohli občanům ve dvacetikilometrovém pásmu poskytnout roušky. I na této věci se ukazuje, že spolupráce má smysl a že si umíme a chceme pomáhat,“ hodnotí Vladimír Měrka. Energoregion 2020 zajistil rozdělení podle počtu obyvatel a tato balení roušek obdrželi starostové. Ti podle svých možností pak dále distribuují roušky ke svým občanům.

 

Musíme si pomáhat

Doba je těžká, pandemie koronaviru nás ohrožuje víc, než jsme očekávali. Má svoje oběti na životech, dostává nás do těžkých psychických problémů a těžkých životních situací. „Není jiného východiska, jak nejlépe překonat tyto ztráty než tím, že si vzájemně budeme pomáhat. Někdo pomůže finančně, někdo přímo svou prací a všichni tím, že budeme respektovat přijatá vládní nařízení,“ uzavírá předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany