MENU x
Se studenty průmyslovky o budoucnosti jádra

Se studenty průmyslovky o budoucnosti jádra

duben 2024

Pokračujeme v pořádání seminářů pro studenty - Je jádro perspektiva pro mladé?

Karel Katovský z Vysokého učení technického v Brně otevřel ve středu 3. dubna sérii přednášek pro studenty Střední školy průmyslové v Třebíči. V jeho prezentaci zazněly informace o stavu jaderné energetiky ve světě. Podíval se také krátce do historie.

Nikola Sobotková z firmy NUVIA představila široký záběr oblastí, který má společnost z Třebíče svém portfoliu. Studenty nechala nahlédnout do světa radiačního monitoringu. Hovořila o zařízeních, která NUVIA vyvinula a která se používají v jaderných elektrárnách po celém světě. Také do jejich výroby pronikla robotizace a automatizace. 

Patrik Soukup ze společnosti Elektrárna Dukovany II se věnoval aktuálnímu stavu přípravy výstavby nových jaderných bloků v České republice. Studenti se dotazovali na to, jak se budou dopravovat těžké komponenty na staveniště do Dukovan a zajímali se, jak probíhá výběr zahraničního dodavatele. ČEZ nyní pročítá nabídky, vše  v zabezpečené místnosti a v utajovaném režimu. Poté předá pořadí výběru vládě, která bude mít možnost pořadí potvrdit, nebo přehodit.  Studentům doporučil zajímavé stáže, jako je Jaderná maturita a Letní univerzita. 

Vítězslav Jonáš doplnil další souvislosti, které region čekají, jako je například vybudování obchvatů obcí a měst na Vysočině nebo horkovod z elektrárny směrem na Brno. 

 

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany