MENU x
Společný postup významných spojenců

Společný postup významných spojenců

leden 2021

Celé znění společného dopisu s apelem na vládu. 

Společně jsme dali jasný apel na naši vládu a představitele politických stran na urychlení přípravy výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. Společný dopis najdete níže. Zásadním milníkem pro výstavbu je vyhlášení tendru, které nesnese odkladu.

„Moc děkuji našim členům za přípravu tohoto dopisu, jmenovitě panu řediteli Juránkovi z Insetu Praha za zprostředkování jednání s prezidentem SPS panem Jiřím Nouzou a našemu členu expertní komise panu Mirkovi Kawalcovi za mé zastoupení při jednání s jednotlivými svazy a HK ČR a za přípravu tohoto dopisu,” sdělil předseda Vítězslav Jonáš.

Významným spojencem a členem ET se stane Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Prezident Jiří Nouza zorganizoval společné jednání a zajistil podpisy a rozeslání otevřeného dopisu. „Doufám, že jsme za ET udělali maximum. Před koncem roku jsme jednali s rozhodujícími zástupci vlády, ministerstva průmyslu a představiteli politických stran. Na náš otevřený dopis adresovaný premiérovi reagoval osobně-telefonicky sám premiér Babiš a naší výzvě se dostalo i velké publicity v médiích,” shrnul Jonáš.

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 1184

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany