MENU x
Činnost >Konference Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas 25.3. 2015
Jak to vidí lidé v obcích: Konec jádra si ani nechceme představit
Mf Dnes: Dukovany a jádro, 20.3. 2015
Ve dvacetikilometrovém okolí Jaderné elektrárny Dukovany žije v obcích a městech téměř sto tisíc obyvatel. Co pro ně znamená přítomnost tak velkého podniku? Jsou to nejen pracovní příležitosti, ale i podpora v dalších oblastech.

Jak lidé v okolí dukovanské jaderky vnímají přítomnost elektrárny? Nakolik si uvědomují, jak by to v regionu vypadalo, kdyby skončil její provoz? Nejblíž k elektrárně to má šest obcí v pětikilometrovém pásmu - Dukovany, Horní Dubňany, Mohelno, Rešice, Rouchovany a Slavětice, sdružených v Ekoregionu 5.

Celý článek
Text Třebíčské výzvy
Úplné znění tzv. Třebíčské výzvy, která vyplynula z konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? konané 25. března 2015 v Třebíči.
Celý článek
Třebíčskou výzvu podepsali zástupci regionu, hejtman Běhounek i prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý
březen 2015
Ve středu 25. března na třebíčské konferenci s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? podepsali zástupci regionu, kteří představují téměř sto tisíc občanů, a také firmy tzv. Třebíčskou výzvu, která je určena Vládě České republiky.
Celý článek
Energoregion 2020 podepsal dohodu o spolupráci s Energetickým Třebíčskem
březen 2015
Ve středu 25. března slavnostně podepsalo sdružení Energetické Třebíčsko a Energoregion 2020 dohodu o spolupráci při řešení budoucnosti regionu v souvislosti s výstavbou 5. bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. Stalo se tak před sto šedesáti účastníky třebíčské konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas?
Celý článek
únor 2015
Ve středu 25. března se v Třebíči uskuteční celodenní konference s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? (hotel Atom, Velkomeziříčská 640/45, 674 01 Třebíč). Na konferenci vystoupí zástupci z ministerstva průmyslu a obchodu, zástupci ČEZu, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, hejtman Jihomoravského Kraje Michal Hašek a Kraje Vysočina Jiří Běhounek, dále zástupci regionu a také české i zahraniční firmy.
Celý článek

Kancelář Energetického Třebíčska

Vítězslav Jonáš

Hrotovická 160

674 01 Třebíč

+420 602 512 155

info@energeticketrebicsko.cz

Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Energoregion 2020 - Sdružení obcí ve 20km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany
Dobrovolný svazek obcí v 5 km pásmu Jaderné elektrárny Dukovany